Laatste nieuws:
Brandweer Zone Rand organiseert grote interprovinciale natuurbrandoefening

Brandweer Zone Rand organiseert grote interprovinciale natuurbrandoefening

Het risico op natuurbranden blijft de laatste jaren namelijk aanzienlijk toenemen. Daarom houdt Brandweer Zone Rand op zaterdag 13 september een grote interprovinciale natuurbrandoefening met zo’n 150 brandweerlieden op de Kalmthoutse Heide. De oefening is een samenwerking met de Vlaamse Vakwerkgroep Natuurbranden, verschillende Vlaamse hulpverleningszones en de Civiele Bescherming. Het doel is om de operationele en strategische aanpak van natuurbranden te verbeteren op het vlak van samenwerking, tactiek, besluitvorming en veiligheid.

Impact op de nabijgelegen straten

Er worden tijdens de oefening geen straten afgesloten, maar door de grote ontplooiing van wagens en brandweerlui zal er heel wat activiteit zijn in de omliggende straten. Dat kan leiden tot mogelijke verkeershinder. Hou hier rekening mee.

Veiligheidsinstructies voor omwonenden en wandelaars op de Kalmthoutse Heide

– Het gebied noch de wandelpaden zijn afgesloten.
– Laat kinderen niet onbewaakt door het gebied lopen.
– Hou je hond altijd aan de leiband.
– Vermijd de zones waar je activiteit ziet.
– Geef voorrang aan de hulpverleningsdiensten.

Samenwerken over de hulpverleningszones heen

Natuurbranden vormen een groeiende uitdaging, ook in België. Door klimaatverandering en langere periodes van droogte neemt het risico op natuurbranden toe. Brandweer Zone Rand speelt hier proactief op in door de voorbereiding en bestrijding van natuurbranden verder te verbeteren. Met haar uitgestrekte natuurgebieden en beboste regio’s moet zij zich wapenen tegen deze dreiging. Met deze oefening wil Brandweer Zone Rand haar interne werking verfijnen, de samenwerking met externe partners verbeteren en nieuwe tactieken testen. Door samen te oefenen, bouwen we aan een robuustere respons op natuurbranden in de toekomst.

Bron: gemeente Kalmthout
Foto: Pixabay