De gemeente Brecht is op zoek naar een nieuwe partner voor het muziekonderwijs op haar grondgebied. De overeenkomst met de muziekacademie van de Stad Antwerpen loopt na het schooljaar 2025 -2026 af. Buurgemeenten Brecht en Wuustwezel starten grondige gesprekken om samen te werken en op die manier het muziekonderwijs niet alleen verder te zetten, maar ook om haar ambitieuze plannen verder vorm te geven. Zo heeft de gemeente Brecht ook plannen om woordkunst op haar grondgebied op te richten. De ervaring die de gemeente Wuustwezel hiermee heeft, wordt aanzien als een verrijking.
Muziekonderwijs blijft gegarandeerd
De gemeenten Brecht en Wuustwezel zien mekaar als voorkeurspartners voor de verdere ontwikkeling van het muziekonderwijs op het grondgebied van beide gemeenten. De gesprekken worden opgestart om deze samenwerking verder vorm te geven. De samenwerking met het Stedelijk Onderwijs Antwerpen, de huidige partner van de gemeente Brecht wat muziekonderwijs betreft, heeft het muziekonderwijs op het grondgebied op de kaart gezet. Deze hoogstaande muziekopleiding moet verdergezet worden. De aanpak en geboden kwaliteit van het onderwijs, alsook het enthousiasme om samen te werken, hebben beide besturen overtuigd om verdere gesprekken aan te gaan. Leerlingen en ouders kunnen er zeker van zijn dat het muziekonderwijs gegarandeerd blijft.
Gonda Verhaert, bedrijfsdirecteur van Stedelijk Onderwijs: “Stedelijk Onderwijs vindt het belangrijk dat de leerlingen van de filialen in Brecht en Sint-Job-in-‘t-Goor hun opleiding kunnen verderzetten met hun vertrouwde leerkrachten en in hun vertrouwde academiegebouwen. Komend schooljaar doen we er alles aan om de overheveling naar de academie van Wuustwezel zo soepel mogelijk te laten verlopen.”
Bron en foto: Lokaal bestuur Wuustwezel/Muziekschool Brecht