Laatste nieuws:
Bouw mee aan de mountainbiketrails in Grenspark Kalmthoutse Heide

Bouw mee aan de mountainbiketrails in Grenspark Kalmthoutse Heide

De MTB-trails in Grenspark Kalmthoutse Heide bieden sinds 2020 een unieke rijervaring voor mountainbikers. Vier zorgvuldig aangelegde routes, goed voor ruim 27 kilometer aan rijplezier en een gele verbindingsroute trekken mountainbikers van alle niveaus aan. Van vloeiende kombochten tot technische secties met jumps en singletracks: deze trails zijn met liefde gebouwd en worden onderhouden door de vrijwilligersploeg Grenspark Trail Builders.

Klusdag voor en door mountainbikers op 17 mei

Wil je zelf ontdekken wat er komt kijken bij het bouwen van een trail en tegelijk genieten van een sportieve dag in de natuur? Kom dan op zaterdag 17 mei naar het Dig & Ride Event, een klusdag georganiseerd door de Grenspark Trail Builders! Kinderen, jongeren en volwassenen zijn welkom om deze dag mee de handen uit de mouwen te steken en te netwerken. Naast het helpen op de trails kun je deelnemen aan een gezellige lunch en een social ride met de crew. Met deze introductiedag willen we jong en oud laten kennismaken met trailbuilden en hopen we nieuwe vrijwilligers te verwelkomen die regelmatig mee willen komen helpen.

Praktisch

Wanneer: zaterdag 17 mei
Waar: Poort Volksabdij, Onze Lieve Vrouw Ter Duinenlaan 199, 4641 RM Ossendrecht (NL)
Aanmelden: Via het online inschrijfformulier vóór 10 mei
Wij zorgen voor het gereedschap; jij brengt werkkleding, handschoenen en eventueel je fiets mee.

Bouw mee aan de mountainbiketrails in Grenspark Kalmthoutse Heide 2

Vrijwilliger worden?

Dankzij het werk van vrijwilligers zijn de trails veilig, duurzaam en steeds in ontwikkeling. Alles wordt met de hand gebouwd om het bos te ontzien en het natuurlijk karakter te behouden. Door voortdurende verbeteringen, zoals slimme waterafvoer en uitdagende features, blijven de trails in topconditie.

verschillende niveaus

De Grenspark Trail Builders zijn altijd op zoek naar nieuwe helpende handen. Wie een keer wil proeven van het trailbuilden, vindt met het Dig & Ride Event een laagdrempelige instap. Maar ook daarna is ondersteuning welkom. Je hoeft geen mountainbiker te zijn om mee te helpen aan de trails. Bladeren harken, snoeien, overtollig water omleiden, of werken aan een intensievere trail-structuur. Het onderhoud bestaat uit verschillende niveaus. Alle hulp is welkom!

Meer info over mountainbiken in het Grenspark: www.grensparkkalmthoutseheide.com/mountainbike
Interesse of vragen? Stuur een mailtje naar grensparktrailbuilders@gmail.com. Volg de Grenspark Trail Builders op Facebook en Instagram.

Bron en foto’s: Grenspark Kalmthoutse Heide

Facebook7
Twitter
Follow Me
Tweet