Nederlands | View this recipe in English | Terug naar alle recepten | Bekijk de Engelse receptenpagina
Cha gio zijn klassieke Vietnamese loempia’s met een hartige vulling van varkensgehakt, garnalen, vermicelli en fijngesneden groenten. Ze bakken prachtig krokant en zijn heerlijk als voorgerecht met sla, kruiden en een dipsaus erbij.
Aantal personen: 4 personen
Bereidingstijd: 180 min
Ingrediënten
- Glasvermicelli – 25 g
- Knoflook – 1 teen
- Sjalot – 1
- Kastanjechampignons – 50 g
- Rode peper – 1
- Wortel – 1
- Garnalen – 75 g
- Varkensgehakt – 200 g
- Ei – 1
- Vissaus – 1 el
- Suiker – 1 tl
- Zout en peper – naar smaak
- Vellen rijstpapier – 12
- Olie om te frituren – naar behoefte
Bereidingswijze
1. Week de vermicelli in warm water tot ze soepel is.
2. Snij knoflook, sjalot, champignons, rode peper, wortel en garnalen zo fijn mogelijk.
3. Meng dat met het varkensgehakt, ei, vissaus, suiker, peper en wat zout. Knip de uitgelekte vermicelli erdoorheen, zodat de vulling mooi verdeeld blijft.
4. Maak de vellen rijstpapier vochtig, leg er een lepel vulling op, vouw de zijkanten naar binnen en rol op tot korte sigaren.
5. Frituur de cha gio op 180°C tot ze goudbruin en gaar zijn. Serveer heet met frisse kruiden en krokante sla.
Noordernieuws.be Nieuwsmagazine van de Noorderkempen
