Tijdens de maand september voerde de dienst Verkeer van Politiezone Grens intensieve controles uit aan de schoolomgevingen in Essen, Kalmthout en Wuustwezel. Het doel: de veiligheid van duizenden schoolgaande kinderen garanderen. Ondanks herhaaldelijke sensibilisering werd vastgesteld dat een deel van de weggebruikers de verkeersregels in schoolomgevingen blijft negeren.
Schooltoezicht
Vaststellingen in de schoolomgevingen
– 18 processen-verbaal voor asociaal parkeergedrag
– 9 onmiddellijke inningen voor diverse overtredingen
– 5 OI’s in schoolstraten
– 3 OI’s in fietsstraten
-23 preventieve waarschuwingen voor minderjarige verkeersovertreders
Bij de controles op gemotoriseerde tweewielers:
– 14 PV’s voor bromfietsen, waarvan 9 inbeslagnames
– 5 PV’s voor fatbikes, waarvan 3 inbeslagnames
– 1 elektrische step in beslag genomen
Deze cijfers tonen aan dat vooral bij jongeren met gemotoriseerde voertuigen nog steeds zwaar wordt ingezet op snelheid en technische tekortkomingen.
Snelheidscontroles aan scholen: uitschieters tot 55 km/u
Tijdens begin- en einduren van de schooldag werden op verschillende locaties snelheidscontroles uitgevoerd. In totaal werden duizenden voertuigen gecontroleerd, waarbij soms meer dan één op drie bestuurders te snel reed. Enkele opvallende vaststellingen:
Een snelheid van 50 km/u in een schoolomgeving is onaanvaardbaar en levensgevaarlijk.
Blijven controleren én sensibiliseren
Onze inspecteurs blijven dagelijks zichtbaar aanwezig aan scholen, zowel preventief als repressief. De boodschap blijft duidelijk:
Parkeer correct
-Respecteer de snelheidslimieten
-Geef voorrang aan voetgangers en fietsers
Samen houden we de schoolomgeving veilig. Overtreders riskeren niet alleen een boete of inbeslagname, maar vooral het welzijn van onze kinderen.
Bron: PZ Grens
Foto: Noordernieuws.be
Noordernieuws.be Nieuwsmagazine van de Noorderkempen

