Laatste nieuws:
45 nieuwe schuilhuisjes sieren het straatbeeld

45 nieuwe schuilhuisjes sieren het straatbeeld

Recent werden in Brasschaat 45 nieuwe schuilhuisjes aan bushaltes geplaatst. Het gaat om het vervangen van de oude, bestaande schuilhuisjes. De gemeente sloot hiervoor een nieuw contract af met Bauer Media Outdoor. Brasschaat koos voor duurzame refurbished schuilhuisjes met innovatieve kenmerken. Enkele schuilhuisjes werden permanent verwijderd om dat daar ook de busroute gewijzigd is.

Verschillende gunningscriteria

Het vorige contract liep af en dus drong een nieuwe marktbevraging zich op. We hielden rekening met verschillende gunningscriteria rekening zoals materiaalgebruik en duurzaamheid en innovatieve kenmerken. Bauer Media Outdoor deed uiteindelijk het beste voorstel. In de domeinconcessie mag Bauer de schuilhuisjes plaatsen en is dit budgetneutraal voor de gemeente. Brasschaat ontvangt daarvoor jaarlijks zelfs een extra vergoeding. Bovendien kan Brasschaat ook elk jaar drie campagnes in de bushokjes gratis plaatsen en kunnen we gratis gebruik maken van de digitale schermen in de bushokjes waarbij we als gemeente 1/3 van de schermtijd krijgen.

“Met deze nieuwe generatie schuilhuisjes zetten we een grote stap richting een duurzamer en slimmer straatbeeld in Brasschaat. We combineren comfort voor de reiziger met innovatieve en ecologische oplossingen, zoals USB-poorten, groendaken en digitale schermen. Dat dit bovendien budgetneutraal is voor de gemeente én extra communicatiemogelijkheden biedt, maakt het een win-win voor iedereen,” aldus schepen voor Infrastructuur Bart Brughmans.

Ook schuilhuisjes met USB poort én fietsherstelpunt

Het straatmeubilair bestaat uit 45 schuilhuisjes, waarvan vier met een groendak en dertien schuilhuisjes met digitale schermen, waar de gemeente zelf ook info op kan publiceren of die ingeschakeld kunnen worden met een BE-alert bericht in geval van een noodsituatie. Bovendien krijgen we ook zes schuilhuisjes met een USB poort. Handig om daar zelf je gsm op te laden als het nodig is. Wel zelf je kabeltje gebruiken.

Fietsherstelpunt

En komen er vijf schuilhuisjes waar in de buurt ook een fietsherstelpunt voorzien is. Je kan er je banden oppompen of kleine herstellingen uitvoeren. Die vind je thv Klina, Dr. Roosensplein, Bredabaan kerk Centrum en op de hoek van de Bredabaan met Van Hemelrijcklei. Ook wordt de fietsenstalling aan het oud gemeentehuis binnen afzienbare tijd vervangen door ene nieuw exemplaar.

Bron en foto: Lokaal bestuur Brasschaat

13,6k volgers